KÆMPE BESPARELSER
Spar op til 80% - Hvorfor betale for meget?
365 DAGES OMBYTNINGSRET
Ja det er rigtigt nok..
4.6/5 PÅ TRUSTPILOT







Glæd jer til naturskønne omgivelser, lækker mad og hygge på populære Hotel Skanderborghus..

Kr. 3270,- I dag kun kr. 1849,-
2 overnatninger for 2 personer, morgenmad, velkomstkaffe og kage, 3 retters menu begge dage, værdi kr. 3270,-
12 har allerede købt

Glæd jer til naturskønne omgivelser, lækker mad og hygge på populære Hotel Skanderborghus..

2 overnatninger for 2 personer, morgenmad, velkomstkaffe og kage, 3 retters menu begge dage, værdi kr. 3270,-
Solgt 12 stk.
KR. 3270,- I DAG KUN 
1849,-
Vælg antal:
   
  I alt kr.: 1849,-
Du sparer kr. 1421,-
Udsolgt..
Udsolgt..
Dealen er desværre udsolgt
Men du kan se alle deals fra Hotel Skanderborghus her:
Gå til oversigtsside
Luk popup

Smuk beliggenhed 

Langt over vores forventning og specielt fordi vi opgraderede til et værelse med ... Læs mere

Peter - Silkeborg

Beskrivelse:

Skønt miniophold på Hotel Skanderborghus, du får rabat på 2 overnatninger for 2 personer inkl. morgenmad, velkomstkaffe med kage samt 3 retters menuer begge dage, pris kr. ,- (værdi kr. 3270,-)

Tag til det østjyske og bo på det dejlige Hotel Skanderborghus. Her kan I nyde de naturskønne omgivelser, lækker mad og ikke mindst hinanden! 



Hotel Skanderborghus er utrolig smukt beliggende i Dyrehaven midt imellem Skanderborg - og Lille Sø, kun 3 minutters kørsel fra det centrale Skanderborg. 

Tilbuddet indeholder: 
2 overnatninger i standarddobbeltværelse m. morgenmad for 2 personer 
Velkomstkaffe / kage 
3 retters menu begge dage efter kokkens valg 

Værdi kr. 3270,-
Værdibeviset er gyldig til 31.03.2019. 

Værelserne
Det emmer af ro og afslapning i de dejlige standard dobbeltværelser.
Se en film fra sengen eller indtag jeres bobler i lænestolen eller sofaen mens udsigten nydes til sø, skov og park. Værelserne er indivuduelt indrettet med enten dobbelt- eller twinsenge. 




Omgivelserne

Dyreparken er et velbesøgt, dejligt sted, perfekt til skovture og hygge i naturen med de 75 til 100 år gamle Rodondendroner, skønne stier langs Skanderborg Sø, Sorte Sø og Døjsø samt kig på hjorte i hjorteparken ved Sorte Sø. 
Dyrehaven i Skanderborg har en ganske særlig historie og stammer fra ca. 1580, hvor Frederik den II fik den daværende skov ved Skanderborg Slot indhegnet og indrettet til kongelig dyrehave med kronhjorte, vildsvin, kaniner og fiskedamme.



Dyrehaven blev under 2. Verdenskrig overtaget af besættelsesmagten og brugt til dets danske hovedkvarter.
I dag kan du finde et Frihedsmuseum i skovens bunkere fra 2. Verdenskrig, du finder det lige overfor vandrehjemmet. 

Omegnen byder derudover på adskillige naturskønne cykel- og vandrestier samt rig mulighed for shopping i den smukke og hyggelige Skanderborg bymidte. I øvrigt omfatter aktivitetsudbuddet i nærheden af hotellet Golf, lystfiskeri, sejlsport, svømning og tennis. Der findes 7 golfbaner inden for en radius af 30 km fra hotellet, hotellet booker gerne plads til et spil. 

Århus City ligger under 30 minutters kørsel fra Skanderborghus.



Benyt jer af tilbuddet nu og glæd jer til et skønt miniophold på Hotel Skanderborghus! 



Læs her et udpluk af hvad gæster skriver om Hotel Skanderborghus:


"Vi havde 2 overnatninger, hotellet ligger meget smukt ned til søen, og lige ved siden af skoven. I sæson lægger båden til. Værelserne er standart hotelværelse. Personalet er meget service orienteret, Der er gratis kaffe hele døgnet rundt. Morgenmaden er fin og tilstrækkelig. Om aftenen nød vi især hovederetten"
 - Helle M


"Vågner om morgenen og kan se ud over søen, gode muligheder fro gåture i området. Værelser er mellemstørrelse, det gik fint selv med en baby seng på gulvet kunne vi komme rundt. Morgenmaden var varieret og i rigelige mængder. Gratis parkering og trådløst internet" - Martin 

"Fantastisk beliggenhed og sødt personale" - Hans 

Det med småt:
Bemærk:

  • Ubegrænset køb pr. person
  • Værdibeviset er gyldig til 31.03.2019
  • Tilbuddet er gældende til:
    2 overnatninger i standarddobbeltværelse m. morgenmad for 2 personer 
    Velkomstkaffe / kage 
    3 retters menu begge dage efter kokkens valg 
  • Værdi kr. 3270,-
  • Værdibeviset gælder som betaling

Sådan gør du:

  • Klik KØB NU, indtast informationer og gennemfør betalingen.
  • Dit værdibevis fremsendes på mail/sms (find det også under PROFIL når du er logget ind på hjemmesiden)
  • Kontakt hotellet for booking på tlf: 86 52 09 55
  • Travel-deal er kun formidler af tilbuddet, så har du evt. spørgsmål til tilbuddet samt reklamation eller klager, så bedes du rette henvendelse til Hotel Skanderborghus
Læs FAQ.
Din garanti:
Nåede du ikke at bruge dit værdibevis?
Uanset årsag, så ombytter vi det uden gebyr til et tilgodebevis, som du kan bruge på et af vores 3 sites.

Du har naturligvis altid 14 dages fortrydelsesret på dit køb med mindre andet er anført.
Find os her:
Hotel Skanderborghus
Dyrehaven 3
8660 Skanderborg
Tlf: 86 52 09 55
Email: [email protected]
Hjemmeside
Se alle deals fra:
Hotel Skanderborghus
Læs mindre
Populære kommuner
Aalborg
|
Aarhus
|
København
|
Odense
Nordjylland
Aalborg
Brønderslev
Frederikshavn
Hjørring
Jammerbugt
Læsø
Mariagerfjord
Morsø
Rebild
Thisted
Vesthimmerland
Midtjylland
Aarhus
Favrskov
Hedensted
Herning
Holstebro
Horsens
Ikast-Brande
Lemvig
Norddjurs
Odder
Randers
Ringkøbing-Skjern
Samsø
Silkeborg
Skanderborg
Skive
Struer
Syddjurs
Viborg
Syddanmark
Aabenraa
Assens
Billund
Esbjerg
Fanø
Faaborg-Midtfyn
Fredericia
Haderslev
Kerteminde
Kolding
Langeland
Middelfart
Nordfyn
Nyborg
Odense
Svendborg
Sønderborg
Tønder
Varde
Vejen
Vejle
Ærø
Sjælland
Faxe
Greve
Guldborgsund
Holbæk
Kalundborg
Køge
Lejre
Lolland
Næstved
Odsherred
Ringsted
Roskilde
Slagelse
Solrød
Sorø
Stevns
Vordingborg
Hovedstaden
Albertslund
Allerød
Ballerup
Bornholm
Brøndby
Dragør
Egedal
Fredensborg
Frederiksberg
Frederikssund
Furesø
Gentofte
Gladsaxe
Glostrup
Gribskov
Halsnæs
Helsingør
Herlev
Hillerød
Hvidovre
Høje-Taastrup
Hørsholm
Ishøj
København
Lyngby-Taarbæk
Rudersdal
Rødovre
Tårnby
Vallensbæk
Aktive deals omkring
(Skift område)


Rabat